Spotkanie na poziomie 308

O tym wydarzeniu jeszcze długo będzie głośno w branży górniczej!

W wyjątkowej scenerii kopalni amfibolitu i migmatytu w Piławie Górnej odbyło się „spotkanie na poziomie 308”, w którym uczestniczyło ponad 400 osób związanych z branżą górniczą i budowlaną. Głównym organizatorem była firma Polskie Górnictwo Skalne we współpracy z Volvo Maszyny Budowlane Polska, Powerstone Sp. z o.o., Kompania Górnicza Sp. z o.o., oraz FRD Furukawa Green Proces Polska.
Ze względów bezpieczeństwa wszyscy goście zostali otrzymali w kamizelki odblaskowe i identyfikatory.

Prezes Artur Widłak, witając gości wyjaśnił ideę spotkania: „Półtora roku temu w głowach mojej i mojego serdecznego przyjaciela Mariusza Wiśniewskiego, narodził się pomysł, żeby pokazać wszystkim maszyny budowlane nie na targach czy pokazach, ale w naturalnym środowisku, w którym pracują każdego dnia”. Po czym dodał w żartobliwym tonie, że „do tej pory stworzenie takiej imprezy graniczyło z cudem, problem stanowiły przepisy bhp oraz inne pozwolenia, dlatego też żeby ją zorganizować, musiałem kupić kopalnię w Piławie Górnej.”

Po oficjalnym rozpoczęciu wydarzenia rozpoczęła się dynamiczna prezentacja maszyn budowlanych firmy Volvo.
Następnie rozpoczęła się część mniej oficjalna – w otoczeniu ścian kopalni uczestnicy mogli odpocząć na leżakach oraz spróbować mięsa z prosiaka upieczonego na ognisku. O oprawę muzyczną zadbał fantastyczny zespół Red Heels.

W trakcie imprezy odbyła się licytacja wyjątkowych skał z kopalni Piława Górna, z której dochód przeznaczony został na wsparcie szkoły podstawowej i domu dziecka w Piławie Górnej. Udało nam się zebrać kwotę około 30 tyś zł z całego serca dziękujemy osobom, które zechciały wesprzeć naszą akcję.