Poziom 308 – edycja 2019

19 września na terenie kopalni amfibolitu i migmatytu w Piławie Górnej odbyła się trzecia już edycja kultowego eventu „Na Poziomie 308”, w której uczestniczyło blisko 1000 osób związanych z branżą górniczą i budowlaną.

Organizatorami tegorocznej edycji eventu, oprócz firm: Volvo Maszyny Budowlane, Powerstone Sp. z o.o. i Grupa Polskie Górnictwo Skalne, była również firma Volvo Trucks.

Prace nad organizacją wydarzenia ruszyły w maju br. W ramach przygotowań na terenie kopalni odbył się cykl spotkań przy udziale współorganizatorów, podczas których poczyniono szereg szczegółowych ustaleń począwszy od zagospodarowania przestrzeni wyrobiska na czas eventu (rozmieszczenie poszczególnych elementów) po kwestie związane z bezpieczeństwem gości.

Pomimo początkowo niesprzyjającej aury pogodowej, nastroje dopisywały zaproszonym gościom, którzy uśmiechnięci i pełni chęci do zabawy zjechali autokarami na dół wyrobiska.

Wszystkich zgromadzonych powitali Prezesi firm organizujących spotkanie tj.: Zbigniew Medyński, Artur Widłak i Robert Kręgielczak.

Po oficjalnym otwarciu eventu rozpoczał się dynamiczny pokaz maszyn budowlanych firmy Volvo. Swoje maszyny zaprezentowała także firma Powerstone.
Jednym z punktów programu były prezentacje stacji tematycznych poszczególnych firm. Grupa PGS również przygotowała swoje stoisko, na którym przedstawiła innowacyjne sposoby wykorzystania amfibolitu w budownictwie, ze szczególnym naciskiem na prefabrykaty betonowe produkowane przez Kompanię Górniczą. Oprócz różnego rodzaju typów kostki betonowej, krawężników i obrzeży można było również zobaczyć mobilny węzeł betoniarski wykorzystywany do produkcji m.in. betonu wałowanego.


Kolejna część spotkania miała już mniej oficjalny charakter, zgromadzeni goście mogli skosztować specjałów kulinarnych serwowanych przez firmę Menu Motto. Jeśli jednak ktoś wolał klimaty piknikowe, miał do dyspozycji leżaki, ogniska i kiełbaski.
O oprawę muzyczną zadbał elektryzujący kwintet dziewczyn z zespołu Electric Girls. W rolę konferansjera wcielił się jak zawsze niezawodny i charyzmatyczny Irek Bieleninik.

Ponadto w trakcie trwania imprezy odbyły się licytacje wyjątkowych prac wykonanych przez dzieci, z których dochód przeznaczony został na wsparcie Fundacji Pokolorujmy Szarość z Dobrocina. Udało nam się zebrać kwotę około 72 815 zł.

W tym miejscu pragniemy z całego serca podziękować osobom, które zechciały wesprzeć naszą akcję.

Wisienką na torcie był bez wątpienia widowiskowy pokaz laserów oraz video Mapping 3D, który zachwycił wszystkich zgromadzonych.

Tegoroczna edycja eventu na Poziomie 308 była bezspornie najlepsza z dotychczasowych.

Nie boimy się przyznać, iż w tym temacie odnieśliśmy spektakularny sukces.

Zapraszamy wszystkich na następna edycje Eventu „NA POZIOMIE 308” w 2021 roku !

Poziom 308 – edycja 2019

Poziom 308 – edycja 2019